Nieoryginalna bateria może poważnie uszkodzić telefon, lepiej więc dobrze się rozejrzeć przed zakupem tego akcesorium

Posted on 01/06/2020 7:31am

Lwia część urządzeń, które na co dzień ze sobą zabieramy, funkcjonuje dzięki bateriom. Prędzej lub później każda bateria będzie kwalifikowała się wymienienia. Pierwsze symptomy sygnalizujące taką konieczność, to słabsze działanie, na przykład, komórki. Podczas kupowania nowej baterii warto sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: oryginał czy zamiennik?

technologia - image
Author: Samsung
Source: Samsung
Oczywiście odpowiedniki są tańsze, nie ma tutaj jakichkolwiek wątpliwości. Dzisiaj sprzedaje je bardzo wiele marek, a same akumulatory różnią się kosztem oraz jakością. Jednak kupując tańszy zamiennik czasem wiele ryzykujemy – może stać się tak, iż straci na tym nie tylko nasz budżet, jeżeli akumulatorek zniszczy nam komórkę, ale także nasze zdrowie. Zdarzały się wypadki, iż tanie baterie wybuchały.

Zaintrygował Cię ten tekst? Cieszymy się. Może zapragniesz też przeczytać inne frapujące informacje? Wystarczy tylko wejść na hiperłącze do serwisu (http://autopietrzak.pl/cms/oferta) i już.

Dobrze jest zatem trzymać się zasady, że do smartfona Samsung odpowiednia będzie bateria samsung a do smartfona Sony akumulator sony. Nie da się także stosować oryginalnych baterii w urządzeniach innej firmy. Więc, jeśli mamy, na przykład aparat cyfrowy marki Olympus, to odpowiednim rozwiązaniem będzie akumulatorek tej właśnie marki, a nie firmowa bateria (http://akumulator24.com.pl/akcesoria.html) samsung lub panasonic.

Podobnie jest w wypadku innych produktów np. laptopów. Aby mieć zagwarantowaną jakość, nabywajmy produkty dedykowane, więc do laptopa Acer najlepsza będzie firmowa bateria acer. Jeżeli zdecydujemy się na nabycie tańszego odpowiednika, to bardzo często okazuje się, iż wytwórca nie podaje zgodnych z prawdą informacji na temat pojemności baterii. Może być i tak, iż nabyta bateria pracuje nawet o 50% krócej niż głosi napis na pudełku. W przypadku notebooków funkcjonuje taka sama zasada, jak w wypadku smartfonów lub aparatów. Do produktu Acer zawsze najodpowiedniejsza będzie firmowa bateria acer, a nie produkty firmy Sony czy Lenovo. Tylko to da nam gwarancję niezawodności.

Naturalnie są firmy, które wytwarzają dobrej jakości zamienniki. Przed zakupami dobrze będzie zatem zrobić szybkie badanie w Internecie i na własne oczy zobaczyć, czy warto zakupić mniej kosztowną baterię. Jeśli jednakże bardziej niż na oszczędnościach zależy nam na bezpieczeństwie, to warto wiedzieć, że wybierając markowy towar, ani trochę nie ryzykujemy.