Wakacje na rowerze to świetny sposób, żeby poprawić kondycję oraz odwiedzić piękne miejsca

Posted on 19/06/2018 11:05pm

Wycieczki rowerem są w od paru lat bardzo powszechne. Miłośnicy dwóch kółek co roku zapełniają plecaki oraz udają się w podróż po kraju lub po Europie. Jeśli chcemy do nich dołączyć, to należy sprawdzić, gdzie znajdują się najlepsze trasy i jak przygotować się do takiej eskapady.

przekrój - wakacje
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę przeżyć intensywne wakacje na rowerze, to należy przedtem nabrać nieco formy. Świetna kondycja jest podstawą, jeśli pragniemy udać się na wyprawę rowerową po kraju czy Europie. Należy więc zacząć przygotowanie znacznie wcześniej. To jasne, iż w zimie niełatwo się jeździ na rowerze, ale możemy przecież ćwiczyć na siłowni i w taki sposób poprawić kondycję. Warto także zadbać o dobry sprzęt – długie wyprawy rowerowe są wymagające nie tylko dla nas, ale także dla roweru. Nie chcemy przecież, żeby nasza wycieczka zakończyła się zbyt wcześnie, gdyż rower się zepsuje. Trzeba też kupić dobry sprzęt, w którym zmieścimy wszelkie nasze rzeczy. Dobre sklepy sportowe posiadają w ofercie wszystkie niezbędne rzeczy, które należy zabrać ze sobą w trasę.

Potem trzeba zacząć planować wakacje (okazje na letnie obozy Czarnogóra -> kliknij hiperłącze) na rowerze. Najistotniejszy będzie wybór trasy, którą chcemy się poruszać. Na szczęście w Polsce jest wiele miejsc, gdzie znajdziemy porządne ścieżki rowerowe. Bardzo wielu amatorów dwóch kółek na cel swoich wypraw wybiera Warmię i Mazury. Znajdziemy tam bardzo wiele ciekawych tras z pięknymi widokami. Innym regionem, który opłaca się zwiedzić na dwóch kółkach jest województwo Pomorskie. Tam także znajdziemy mnóstwo niesłychanie dobrych ścieżek rowerowych; można też liczyć na doskonałą bazę noclegową. Pozytywna wiadomość jest taka, że dróg dla dwóch kółek przybywa z każdym rokiem. Jeżeli więc kochamy wyprawy rowerowe i planujemy zbliżające się wakacje (zobacz bezpłatny dostęp), to warto zaglądnąć do sieci oraz szczegółowo sprawdzić, gdzie aktualnie warto się wybrać.

Naturalnie możemy także działać spontanicznie. Jazda rowerem umożliwia zmienianie planów właściwie każdego dnia. Starczy nam dobra mapa i w każdej chwili możemy stwierdzić, iż jednak zmieniamy kierunek wycieczki i jedziemy w zupełnie inne miejsce.