O jakich rzeczach pamiętać gdy otwieramy sklep spożywczy? Czego trzeba dopilnować?

Posted on 02/06/2021 9:10am

Myśląc o swoim biznesie wiele ludzi zastanawia się nad otwarciem własnego sklepu spożywczego. Jak to zrobić? O co trzeba zadbać?
Na samym początku należy pomyśleć o biznesplanie. Musimy wszystko dobrze rozplanować. Z pewnością przydatne będzie zbadanie rynku. Sprawdzenie jak wiele takich sklepów znajduje się w danej miejscowości lub też w pobliżu miejsca gdzie mieszkamy. Jeżeli ilość marketów jest spora, to szanse na osiągnięcie sukcesu nie są zbyt duże. Należy również określić dokładnie jakie rzeczy mamy zamiar sprzedawać.

Klimatyzatory
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Czy są to tylko artykuły spożywcze, czy może jednak również chemia lub gazety. Warto zastanowić się nad tym czy nie opłaca się sprzedaż artykułów z wyższej półki. Czy nie zrobić takich delikatesów, może się okazać, że na przykład w centrum miasta znajdzie się zapotrzebowanie na tego typu rzeczy. Znaleźć trzeba lokal w dobrej lokalizacji i określić wydatki jak również prawdopodobne przychody. W tym momencie także trzeba pomyśleć nad rozreklamowaniem biznesu.

Wyposażenie tego typu sklepu jest czymś bardzo ważnym. Są to wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rzecz jasna oprócz półek sklepowych, kasy czy lodówki warto pomyśleć o jeszcze innych rzeczach. Przydatne mogą być klimatyzatory ścienne. Tym bardziej w lecie, jak coraz częściej zdarzają się dni upalne, taki sprzęt może okazać się nieodzowny. Mogą także przydać się aplikatory etykiet do sprawnego oznaczania danych artykułów. Z tego powodu dobrze pomyśleć co może okazać się w takim miejscu potrzebne oraz poszukać też wyposażenia używanego. Może zdarzyć się, iż będziemy mogli sporo zaoszczędzić.

Musimy także zastanowić się czy mamy zamiar sprzedawać napoje alkoholowe w sklepie.

Sprawdź ten odnośnik, ponieważ znajdziesz tutaj ciekawe informacje, które na pewno Cię zaintrygują - to bardzo użyteczna strona (https://www.leclerctychy24.pl/).

Jeśli tak, to trzeba wystąpić o przyznanie koncesji. Opłaty zależą od tego ilu procentowy będzie to alkohol. Trzeba wystąpić o przyznanie koncesji detalicznej, to znaczy na sprzedaż alkoholu poza miejscem zakupu. Pomimo tego, iż są to dodatkowe koszty, to warto o tym pomyśleć, bo sprzedaż alkoholu może dać nam bardzo dobre zyski, których nie osiągnęlibyśmy tylko na artykułach spożywczych.

Nie zapominajmy o tym, by przynajmniej na początku wygospodarować trochę środków na reklamę. Najlepiej w mediach lokalnych. Musimy dotrzeć do ewentualnych klientów jak również zyskać ich zaufanie. Wtedy szanse na powodzenie są o wiele większe.