O czym trzeba pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

Posted on 22/12/2018 7:28am

W momencie, gdy podejmujemy decyzję o wzięciu do domu psa, musimy mieć świadomość, iż czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz także dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wyjaśnienie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Wszyscy powinni mieć poczucie obowiązku wobec nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które musimy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest priorytetowe, jest rzecz jasna wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na niewielkim metrażu będzie niezwykle niewygodne, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. Zdecydowanie lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej dostosuje się do ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa. Trzeba się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. posiadamy piękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to bezwzględnie należy wybrać rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Także obecność dzieci w domu w pewien sposób ogranicza wybór rasy psa. W zależności od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego zagrożenia.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu,powinniśmy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Przede wszystkim, musimy przygotować zwierzęciu miejsce odpoczynku. Naturalnie legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy na przykład owczarek niemiecki https://www.legovisko.pl/ kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras bezwzględnie musimy mieć na uwadze, iż kiedyś będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl.

Jeżeli chcesz poznać jeszcze inne materiały na ten temat, zobacz tekst na portalu (https://kolory-swiatla.pl/pl/producer/Italux/73), a z pewnością on również będzie dla Ciebie szczególny!

Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały obszerniejszych pojemników. Dodatkowo warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim przydatne nie tylko na spacerach, ale także na przykład na wizycie u weterynarza.

Jeżeli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Rzecz jasna nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!