O czym trzeba pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

Posted on 06/03/2020 7:46am

W momencie, gdy podejmujemy decyzję o wzięciu do domu psa, musimy mieć świadomość, iż czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz także dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wyjaśnienie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Wszyscy powinni mieć poczucie obowiązku wobec nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które musimy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest priorytetowe, jest rzecz jasna wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na niewielkim metrażu będzie niezwykle niewygodne, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. Zdecydowanie lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej dostosuje się do ograniczonej powierzchni.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, które strony są sugerowane przez różne osoby, to zobacz propozycję (www.pozycjonowanie-wizerunkowe.pl/) na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

Jeśli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa. Trzeba się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. posiadamy piękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to bezwzględnie należy wybrać rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Także obecność dzieci w domu w pewien sposób ogranicza wybór rasy psa. W zależności od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego zagrożenia.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu,powinniśmy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Przede wszystkim, musimy przygotować zwierzęciu miejsce odpoczynku. Naturalnie legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy na przykład owczarek niemiecki https://www.legovisko.pl/ kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras bezwzględnie musimy mieć na uwadze, iż kiedyś będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl. Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały obszerniejszych pojemników. Dodatkowo warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim przydatne nie tylko na spacerach, ale także na przykład na wizycie u weterynarza.

Jeżeli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Rzecz jasna nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!