O czym należy pamiętać otwierając osobistą działalność gospodarczą.

Posted on 31/05/2021 8:00am

Otwierając prywatną działalność do wyboru są dwie opcje: możemy to dokonać na własną rękę lub przyłączyć się do franczyzy. Bez względu jednak na to co się wybierze wypada zarejestrować firmę i dodatkowo dokonać wszelakich innych formalności które każą urzędy, by robić zgodnie z prawem.

malowidło - reklama
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Najpierw należy zastanowić się nad odpowiednią nawą dla swojej marki. Gdy będzie to prywatna firma nazwa może być dowolna, taka jaka właśnie przyjdzie nam na myśl. Natomiast, kiedy chodzi o franczyzę, nazwa ta będzie z góry narzucona, podrzędna od branży w jakiej planujemy ją otworzyć. Pamiętać też wypada o tym, że innymi prawami rządzi się jednoosobowa firma, a innymi spółka. Każda z nich ma zarówno plusy jak i wady. Jednoosobowa działalność to na pewno najprostszy sposób na prywatny biznes. Zdarza się ją otworzyć spacerując schematycznie po urzędach, lub skorzystać z nowoczesnych udogodnień jakiego rodzaju jest Platforma Usług Administracyjno Publicznych. Gdy dokonamy już wszystkich ustaleń oraz działalność będzie zarejestrowana, powinno się skupić się nad właściwą reklamą. Produkcja reklam osiągalna jest praktycznie na każdy rynku. Trzeba wybrać tylko przydatną dla siebie opcje. Przeważnie są to ulotki czy też banery, aczkolwiek można pokusić się o coś więcej np. treściwa produkcja filmowa. Tego typu spot jest dużo droższy od schematycznych gazetek reklamowych, ale zwabia zdecydowanie większą uwagę prawdopodobnego konsumenta. Produkcja reklam odbywa się w niezwykle krótkim czasie,najczęściej na ulotki, plakaty bądź banery oczekuje się od 3 do 5 dni roboczych. Nie ma więc potrzeby rezerwować ich miesiąc wcześniej. Gdy jednak chodzi o te w większym stopniu czasochłonne jak produkcja filmowa, to czas czekania na spot waha się od 1 do 2 tygodni. Z uwagi na przypuszczalne poprawki, można zacząć myśleć o tym wcześniej niż o tradycyjnych ulotkach. Posiadając sfinalizowane najważniejsze kroki wypada oczekiwać tylko na datę otwarcia oraz cieszyć się z prywatnego sukcesu.

Własna działalność zajmuje wyjątkowo dużo wolnego czasu. Jednakże, można wypracować sobie odpowiednią renomę podchodząc do tematu poważnie, dokładając wszystkich starań, by zwłaszcza klient był usatysfakcjonowany z naszych usług.