Nie pamiętasz hasła? Zorientuj się jak w nieskomplikowany sposób je przywrócić

Posted on 28/12/2018 7:21am

Egzystujemy w erze sieci www, komputerów , a także komórek. Prawdopodobnie każdy z nas przyzna, iż nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tych dóbr przez długi okres czasu. Nie ulega wątpliwości, iż na wczasach, w prace lub w szkole nie mamy całodobowego dostępu do sieci, jednakże pierwszą sprawą po powrocie do domu jednorodzinnego jest sprawdzenie wiadomości, poczty , a także portali społecznościowych.

powiększenie - komputer
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby zastanowić się, jak złamać hasło, gdy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na łamanie haseł jest tak zwany atak słownikowy. Niektóre programy, które służą do łamania haseł, działają właśnie na podstawie słowników, inaczej listy słów, które mogą mieścić się w programie lub Internecie. Chcąc złamać hasło, warto wypróbować rozliczne kombinacje znaków i cyfr, jakie odpowiadają pewnym pojęciom lub nazwom.

Jeśli atak słownikowy nie zapewnia przewidywanych wyników, zdołamy wypróbować atak siłowy. Atak siłowy polega na odgadywaniu różnych kombinacji znaków. Nie jest to proste, aczkolwiek prędzej albo później zdołamy odgadnąć hasło. Jeśli w dalszym ciągu nie wiemy, jak złamać hasło, możemy skorzystać z programów do łamania haseł, jakie opierają się na wielu różnorodnych algorytmach - kliknij tu.

Tego rodzaju programy bez trudu odnajdziemy w Internecie.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś faktycznie niezwykle ciekawego, sprawdź treść (https://www.vectorsoft.pl/) tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Wiadomości na temat łamania haseł możemy odkryć też na forach online oraz stronach poświęconych temu tematowi. W niektórych programach zapisane przez użytkowników hasła wyświetlają się w trybie gwiazdek. Jeśli zapomnimy takiego hasła, jego odebranie nie sprawi nam większych problemów, bowiem zdołamy je odebrać za pomocą Asterisk Key. Wystarczy zainstalować ów program, uruchomić oraz przywołać aplikację, której hasła zapomnieliśmy oraz nacisnąć przycisk Recover w programie. W ten sposób zdołamy odzyskać hasła w witrynie internetowej czy oknie dialogowym. Innym fortelem na złamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Niektóre aplikacje notują uderzenia klawiszy w pececie, dzięki czemu możliwe jest złamanie wszelkiego hasła(zobacz więcej).

Jeśli mowa o sytuacji typu zapomniałem hasła windows 7 (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie) nie poleca prób własnoręcznego pokonania problemu. Mogłoby to wręcz doprowadzić do poważnego uszkodzenia dysku głównego, a nawet do usunięcia wszystkich folderów umieszczonych na komputerze. Dlatego też wszyscy fachowi serwisanci gorąco odradzają stosowanie dostępnych w Internecie programów do łamania zabezpieczeń. Usługi fachowych serwisów komputerowych w tej dziedzinie wcale nie należą do drogich. Dlatego też dobrze jest skorzystać z ich pomocy, mając na względzie to, że końcowy efekt będzie bezpieczniejszy dla naszego komputera.

Nie zapomnij o tym, iż internet to skarbnica wiedzy, jednak musimy umieć go odpowiednio używać. W innym wypadku możemy mieć poważne kłopoty, jakie nie tak łatwo będzie rozwiązać. Warto też zwracać uwagę na zabezpieczenia, które używamy i podczas ich konfigurowania kierować się rozsądkiem. Zbyt skomplikowane hasło może świetnie ochronić komputer przed hackerem, ale równocześnie być źródłem poważnych problemów, jeśli je zgubimy. Może warto zatem zapisać hasło w jakimś bezpiecznym miejscu i przechowywać je tam na czarną godzinę?