Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Posted on 02/02/2018 9:50am

Nie sposób nadążyć za rozwojem technicznym. Rozwiązania, które jeszcze jakiś czas temu nie miały zastosowania w dzisiejszych czasach są realizowane na porządku dziennym. Odnosi się to do zarówno o rozwój powiązany ze sprzętem biurowym, jak również stricte dotyczącym pracy.

komputery - obrazek
Author: EDUSPACES - przestrzenie edukacji XXI wieku
Source: http://www.flickr.com
Dobrym przykładem może być łącze bluetooth. Kiedyś stosowane głównie w komórkach, w celu przekazywania wiadomości graficznych między urządzeniami. Aktualnie funkcja bluetooth posiada każde narzędzie typu laptop, a jego wykorzystanie rozwinięto w miarę upływu lat. Zalety? Przede wszystkim prędkość przepływu danych między użytkownikami. Dodatkowo nie ma przymusu, by korzystać z kabli, które denerwują każdego użytkownika. Czy dotychczas opracowano coś bardziej kreatywnego?

Jak najbardziej, w końcu technika idzie do przodu. W dzisiejszych czasach sensacją są w sprzedaży tak zwane beacony. Czym jest beacon? To nic innego jak nowoczesny moduł asekuracji. W jaki sposób z niego korzystać? Wystarczy przyczepić nadajnik Bluetooth do danej rzeczy, jaką ma się w zamyśle monitorować. Następnie ważne jest zalogowanie się na podanej stronie internetowej i system zadziała. Jak? Poprzez czujnik ruchu zawarty w nadajniku. Beacon wykrywa prawdopodobne zagrożenie i informuje właściciela o tym , iż coś ma miejsce.

Jeżeli osoba podejdzie do zabezpieczonego obiektu, urządzenie wysyła informację na komórkę użytkownika sugerując próbę działania. Do czego takie coś służy? W wielu przypadkach umożliwia monitorowanie drogiej rzeczy przykładowo roweru, co pozwala głównie na zmniejszenie prawdopodobieństwa kradzieży.