Czy trudno otworzyć swój warsztat samochodowy? Jakich rzeczy do tego potrzebujemy?

Posted on 02/07/2019 11:32am

Warsztat samochodowy łatwiej prowadzić korzystając z dostępu do współczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do rodzaju prowadzonej działalności, nie tylko uefektywni codzienną pracę, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych.

rzut - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Do prowadzenia takiego warsztatu (zobacz sklepmardrew.pl) nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Tutaj problemem może być wyposażenie, które do najtańszych nie należy. Dobry warsztat świadczy bowiem dość szeroki zakres usług, co natomiast wymaga wielu różnych narzędzi.

Jeśli interesuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź ważne info (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Dom-i-ogrod_Dzieci-192.html). Warto poznać omawiany w tym miejscu temat dokładniej!

Podnośniki, klucze, sprzęt do regulowania, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Prócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzebny będzie komputer oraz dobry program dla warsztatu (ta strona). Jednak nim zrobimy długą listę narzędzi do kupienia należy wybrać dobre miejsce oraz lokal na takie usługi.

Warsztat samochodowy
Author: uniquelycat (Cathy) Smith
Source: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu poza ewidencjonowaniem bazy klientów oraz wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy również do rozliczania. Jest niezwykle pomocny, bowiem przy jego pomocy można prześledzić historię napraw, wrócić do opisu dawnych usterek a w oparciu o zgromadzone informacje zaplanować przebieg naprawy.

Musi on spełniać wymogi BHP tak jak te odnośnie wentylacji, bezpiecznej antypoślizgowej nawierzchni czy dobrego oświetlenia. Trzeba pamiętać też, że tego typu prace mogą czasem generować sporo hałas, z tego powodu ważne by lokal był w miarę daleko od budynków mieszkalnych. Jak widzimy gdy chcemy otworzyć taką działalność trzeba zatroszczyć się o wiele rzeczy. Dobrze jest zatem nim przystąpimy do tego poukładać sobie wszystkie informacje i spisać rzeczy, jakie trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Z pewnością pomoże nam to w jakiś sposób poukładać sobie ten temat w głowie.

Następną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu są wszelkiego rodzaju lewarki, podnośniki, jakie umożliwiają pracę w spodnich częściach auta. Konstrukcje te kupuje jak też montuje się raz na parę lat, jeśli wykonane są odpowiednio, to posłużą nam naprawdę bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje całkowity zakres prac przeprowadzanych w sklepie lub punkcie serwisowym. Przy jego pomocy można między innymi wystawić fakturę bądź zlecenie, przeglądnąć historię napraw wybranego auta, sprawdzić cenę części lub usługi, zarezerwować termin na reperację lub przegląd.